Blog - ciekawostki

Naklejki samoprzylepne - obraz

Naklejki samoprzylepne

Naklejki samoprzylepne są w dzisiejszych czasach bardzo popularnym produktem, który jest wykorzystywany w wielu branżach przemysłu.

Są stosowane w roli etykiet na różnego rodzaju produktach. Spotykamy się z nimi codziennie – na artykułach spożywczych, kosmetykach, produktach farmaceutycznych itp. Dzięki nim możemy dowiedzieć się czegoś więcej o nabywanym przez nas produkcie. To na nich umieszcza się nazwy, graficzne symbole, składy, terminy przydatności i kody kreskowe. Bez nich ciężko byłoby zawrzeć tyle informacji na tak małej przestrzeni.

Rodzaje naklejek samoprzylepnych

Na szpulach – drukujemy na nich naklejki, które są przeznaczone do naklejania maszynowego albo z powodów technicznych muszą być umieszczone na szpuli. Na rolkach drukujemy także etykiety do późniejszego nadruku w drukarkach transferowych. Na szpulach możemy drukować naklejki, których rozmiar przekracza 2×2 cm. Taki rodzaj naklejek samoprzylepnych gwarantuje niższą cenę przy średnim i dużym nakładzie.

Na arkuszach – taki rodzaj drukowania naklejek samoprzylepnych sprawdzi się przy małych nakładach dużych i średnich etykiet albo przy średnich i dużych nakładach małych etykiet. Na arkuszu możemy wydrukować mały format naklejek samoprzylepnych (nawet poniżej rozmiaru 2×2 cm). Przy małym nakładzie można uzyskać niższą cenę.

Do czego są używane naklejki samoprzylepne?

Najczęściej wykorzystuje się je jako etykiety produktowe. Mogą być zarówno czarnobiałe, jak i kolorowe. Są niezwykle wygodne w użytku, ponieważ są drukowane na specjalnych materiałach samoprzylepnych, czyli takich, które mają powłokę samoprzylepną. Dzięki temu mogą być stosowane do maszynowego naklejania na produktach sklepowych.

Są także stosowane w reklamie. Popularne jest oklejanie paczek wysyłanych do klientów naklejkami z logo firmy albo oklejanie dużymi naklejkami witryn sklepowych. Dobrym pomysłem może okazać się dołączanie naklejek z firmowym logo do wysyłanych klientom produktów. Jest to skuteczna i zabawna forma reklamy.

Naklejki samoprzylepne wykorzystuje się również jako element dekoracyjny. Można nimi okleić właściwie każdą płaską powierzchnię. Modne są naklejki na ściany oraz na drzwi szaf przesuwnych, dzięki którym wnętrza zyskują nowy charakter.