Blog - ciekawostki

pieczątki na zamówienie

Pieczątki na każdą okazję

Osoby zakładające własną działalność gospodarczą staną – prędzej lub później – przed koniecznością wyboru odpowiedniej pieczątki. W dzisiejszych czasach nikt nie używa już raczej stempli,  których gumkę macza się w poduszce z tuszem – wyjątek od reguły stanowią niektóre instytucje państwowe, w tym m.in. Poczta Polska.

Które pieczątki cieszą się największą popularnością?

Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór pieczątek. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych modeli:

  • tradycyjne pieczątki automatyczne – obecnie, największą popularnością cieszą się pieczątki tradycyjne w wersji zautomatyzowanej. Ich działanie oparte jest na zasadzie obracania się tzw. elementu stemplującego dotykającego tuszu, który znajduje się w środku obudowy. W momencie ściśnięcia pieczątki gumka odwraca się do papieru, co powoduje odciśnięcie napisów;
  • pieczątka błyskowa – pieczątka składająca się ze specjalnej, mikroporowatej gumki wykazującej dużą wrażliwość na działanie podczerwieni. Mikropory na gumce przybierają postać niewielkich otworków, które doskonale przepuszczają tusz.

Zalety pieczątek typu flash

Do największych zalet pieczątek typu „flash” zaliczyć należy ich stosunkowo wysoką bezawaryjność oraz doskonałą rozdzielczość. Oznacza to, że można na nich umieszczać nawet stosunkowo niewielkie elementy i nie obawiać się o to, czy będą one widoczne na papierze, czy nie. Dodatkowo, tego typu pieczątki produkuje się niemalże w ekspresowym tempie. Szacuje się, że gotowa pieczątka może być gotowa już w kilka lub kilkanaście minut od złożenia zamówienia. Mówiąc o zaletach pieczątek flash nie sposób nie wspomnieć także o ich ogromnej wydajności – na jednym tuszu można wykonać aż 20 000 odbić.

Podsumowując

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, współczesny rynek pieczątek rozwija się wyjątkowo prężnie. Każdy klient, niezależnie od swoich wymagań i potrzeb, z pewnością znajdzie pieczątkę, która w całości odpowiadać będzie jego wymaganiom. My zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą pieczątek na zamówienie. Copio to nie tylko najwyższa jakość, ale i atrakcyjne ceny.