Blog - ciekawostki

fotografie

Rekonstrukcja starych zdjęć i slajdów

Ciężko znaleźć dom, którego mieszkańcy nie posiadaliby starych lub zniszczonych fotografii. Nierzadko te najbardziej wysłużone, są dla nich najbardziej cenne. Zdjęcia, zwłaszcza te ulubione, z uwagi na częste oglądanie lub nieustanne noszenie przy sobie, tracą kolor i doznają wielu uszkodzeń mechanicznych. Na szczęście czasy, w których stare zdjęcia wyrzucało się do kosza bezpowrotnie minęły. Dzisiaj z pomocą przychodzą nowoczesne techniki renowacji. Dzięki nim fotografie zyskają swój dawny blask i kolor! Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu!

Skanowanie zdjęć i slajdów sposobem na uratowanie wspomnień!

Skanowanie materiałów refleksyjnych, takich jak np. zdjęć czy odbitek na profesjonalnym skanerze płaskim to doskonały sposób na uratowanie zniszczonych materiałów. Nowoczesny sprzęt w połączeniu z profesjonalnym oprogramowaniem pozwala na retusz fotografii, odnowienie ich kolorystyki oraz przywrócenie im dawnego blasku. Tak otrzymane materiały przekazywane są zleceniodawcy na nośniku, takim jak np. płyta CD czy pendrive. Oczywiście istnieje również możliwość ich ponownego wywołania na dowolnym papierze.

Dlaczego warto poddawać stare zdjęcia procesowi rekonstrukcji?

Rekonstrukcja starych fotografii to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do uratowania starych zdjęć rodzinnych, które stanowią nierzadko jedyną pamiątkę po bliskich osobach lub ważnych chwilach z życia. Niestety, tak jak i wszystko, tak i fotografie z czasem tracą swoją oryginalne kolory, blakną oraz zużywają się. Mając to na uwadze warto wiedzieć, że zbiory zdjęć, zarówno w formie papierowych odbitek, jak i slajdów można scyfryzować i zapisać w formie elektronicznej. Decydując się na taki zabieg, otrzymujemy stuprocentową pewność, że nasze fotografie znajdować się będą w bezpiecznym miejscu, które nie jest narażone na zgubne działanie czasu.