Blog - ciekawostki

Druk fotografii w dużym formacie

Wielkoformatowy druk fotografii

Współcześnie zdjęcia wykonuje się najczęściej komórkami, które mamy prawie cały czas przy sobie albo aparatami cyfrowymi, które pozwalają na podgląd zdjęcia od razu po jego wykonaniu. Aparaty fotograficzne kliszowe używane są bardzo rzadko i to zwykle jedynie przez profesjonalistów, którzy dążą do uzyskania konkretnych efektów artystycznych. Zaletą cyfrowej rewolucji jest możliwość bardzo szybkiego zrobienia zdjęcia właściwie w każdych warunkach, jednak z drugiej strony później większość tych zdjęć ląduje w odmętach naszego komputera lub komórki i nie oglądamy ich zbyt często.

Na szczęście współczesna poligrafia oferuje nam możliwość wydruku zdjęć w bardzo dobrej jakości i w różnym rozmiarach, w tym nawet w bardzo dużym formacie. Dzięki temu możemy stworzyć z nich albumy albo powiesić je na ścianach naszego mieszkania, aby stanowiły jego oryginalną ozdobę.

Zdjęcie jak plakat

Nieraz do naszego mieszkania kupujemy plakaty z różnego rodzaju budowlami czy widokami z rozmaitych zakątków świata. A może warto ozdobić wnętrze w sposób bardziej oryginalny i bliższy naszemu życiu? W tym celu trzeba zadać sobie trochę trudu i przejrzeć zasoby naszych wakacyjnych zdjęć na komputerze, a następnie wybrać z nich takie, które mogłyby nadawać się do zrobienia z nich wielkoformatowych wydruków. Następnie wystarczy z takimi zdjęciami wybrać się do zakładu poligraficznego wykonującego usługi druku fotograficznego wielkoformatowego, gdzie możemy naszym cyfrowym zdjęciom nadać fizyczną formę w postaci wydruku o dowolnych wymiarach, w tym nawet o wielkości dużego plakatu. Następnie tak przygotowany wydruk wystarczy oprawić w antyramę i umieścić w wybranym miejscu naszego mieszkania. W ten sposób będziemy mogli często patrzeć na bliskie nam widoki i miejsca, a także przypominać sobie miłe wakacyjne chwile. Taka jedyna w swoim rodzaju ozdoba mieszkania pozwoli nam poczuć się u siebie jeszcze lepiej i stworzy znakomitą atmosferę do odpoczynku po trudach codzienności.